"Sotheby's" izsolīs Līgas Purmales un Rituma Ivanova darbus

Pirmo reizi Latvijas laikmetīgās mākslas autoru Līgas Purmales un Rituma Ivanova darbi piedalīsies starptautiskā izsoļu nama "Sotheby's" rīkotā izstādē-izsolē 9.jūnijā Londonā, informēja "Rīgas galerijā".

Ideja parādīt plašu Latvijas laikmetīgās mākslas kolekciju starptautiskai auditorijai radās "Sotheby's" Austrumeiropas un krievu mākslas departamenta direktorei Džoannai Vikerijai. Pirms pusotra gada 11.starptautiskajā mākslas izstādē "Art Moscow" viņa bija pārsteigta par latviešu autoru visaugstāko māksliniecisko sniegumu un pārliecinoši prognozēja šīs idejas realizāciju dzīvē. Pagājušā gada decembrī Vikerijas uzdevumā "Rīgas galeriju" apmeklēja "Sotheby's" Krievu glezniecības departamenta viceprezidente mākslas doktore Alla Rozenfelde (Alla Rosenfeld), kas ir pazīstama krievu un Baltijas nonkonformisma un konceptuālās mākslas eksperte, un vairākas citas "Sotheby's" pārstāves. Arī viņas viedoklis bija - latviešu autoru darbi pelna visaugstāko novērtējumu.

"Sotheby's" izsoles ir pasaules mākslas kolekcionāru, uzņēmēju un pētnieku uzmanības centrā. Šis notikums tiek plaši aprakstīts pasaules masu medijos, un tieši šajās izsolēs profesionāļu noteiktās un kolekcionāru akceptētās mākslas darbu cenas ir arī ekvivalents mākslas kvalitātei.

Tiek izdoti arī "Sotheby's" izsoļu katalogi, kurus saņem starptautiskie mākslas kolekcionāri un pētnieki. Katalogā ir publicēti arī Līgas Purmales un Rituma Ivanova darbi no "Rīgas galerijas" kolekcijas.

Finanšu krīzes ietekmē "Sotheby's" lielajos plānos tika ieviestas korekcijas un atsevišķās Latvijas mākslas sekcijas vietā organizatori pieņēma lēmumu sākt ar divu Latvijas autoru darbiem: Līgas Purmales "Saturday Night Movie" un Rituma Ivanova "Frame 05".

Izsoļu sākuma cenas šiem darbiem ir noteiktas no 8000 līdz 12 000 angļu mārciņu (6240 - 9360 latu). Izstāde apskatāma no 5. līdz 9. jūnijam, izsole notiks 9.jūnijā plkst.11.

Avots: TVnet

Iepriekšējā
Varoņi 2001
Nākamā
Sotheby´s izsolē pirmo reizi latviešu gleznas