Vīrietis mākslā / XO galerijā

23.08. – 18.09.2018 Rituma Ivanova darbi būs apskatāmi XO galerijā izstādē "Vīrietis mākslā". “Izstāde veltīta vīrietim – stipram un trauslam, skaistam, naivam un jutīgam, vīrietim kā varonim, kareivim un spēkam, prātam, mieram un apziņai, vīrietim mākslā kā radītājam un „radītajam”, portretam, ķermenim, emocijām un emocionalitātei, mītiskajam un laikmetīgajam, vīram, draugam, laikabiedram,“ Ilze Žeivate.

„Lai gan bieži licies, ka cilvēka ķermenis, kā arī viss ar to saistītais, postmodernisma laikā ir piedzīvojis nežēlīgu transformāciju, tomēr vīrieša un sievietes ķermenis, kā arī ar tiem saistītā dilemma par dzimumu un seksualitāti nav zaudējusi savu aktualitāti – un nezaudēs to vēl ilgu laiku. Iespējams, tāpēc mākslinieciskā diskusija par ķermeni un identitāti joprojām ir spēkā un prasa iedziļināšanos. Attiecībā uz tikko minēto, vīrieši, kas ir piedalījušies mākslas vēsturē, izvirzās priekšplānā, lai gan ne vienmēr viņi ir attēlojuši savu ķermeni, savas seksuālās vēlmes vai ainas, kas raksturotu viņu maskulīno spēku. Vīrietis - kā noteikta garantija nepārtrauktībai, apvienojot māksliniecisko stāstījumu daudzveidību, atspoguļojot tos un atstājot savu “nospiedumu” uz tiem. Tas ir šis daudzpusīgais un sarežģītais diskurss par vīrišķību, kas atspoguļots 19 mākslinieku grupas izstādē “Man in Art” jeb “Vīrietis mākslā”, un kas aptver mākslas darbus, tapušus no 20. gadsimta 70. gadiem līdz pat šodienai.
Kāds vīrietis ir attēlots izstādē? Viņš ir vēstures sākums (kā Dievs vai Viņa mākslas darbs Ādams), apburošs varonis, drosmīgs karavīrs, domātājs un sapņotājs, piesardzīgi aizdomīgs, fiziski pievilcīgs un emocionāli šokējošs, trausls kā augs un spēcīgs kā tērauds, valdzinošs un noraidošs mīļākais... Kas viņš ir, vīrietis kā mākslinieks vai vīrietis mākslā?... Šis jautājums mudina apsvērt un analizēt katra mākslinieka radīto mākslas darbu atsevišķi.[...]” /  Prof. Dr. Ph. Remigijus Venckus, 2018.

Izstādes kuratore – Mg. Art. Ilze Žeivate
Izstādes kataloga zinātniskā teksta autors – Prof. Dr. Ph. Remigijus Venckus
Mākslinieki:  
Ilmārs Blumbergs (LV), Kristians Brekte (LV), Andris Breže (LV), Jonas Gasiūnas (LT), Kristaps Ģelzis (LV), Ivars Heinrihsons (LV), Atis Ieviņš (LV), Ritums Ivanovs (LV), Andrejs Kalnačs (LV), Ginters Krumholcs (LV), Leonards Laganovskis (LV), Leonhard Lapin (EE), Paulis Liepa (LV), Marko Mäetamm (EE), Jānis Mitrēvics (LV), Gļebs Panteļejevs (LV), Kaspars Podnieks (LV), Kristaps Zariņš (LV), Ivs Zenne (LV).
Vairāk info: XO galerija
Arterritory reportāža, foto: Kristīne Madjare
Iepriekšējā
Kijevas mākslas mese
Nākamā
Meistarklase mākslas dienu ietvaros